Olemme Baltic Block, innovatiivinen puristettujen puuharkkojen valmistaja, joka sijaitsee Latviassa, Baltian maissa.
Olemme erikoistuneet erittäin kestävien komposiitti kuormalavaharkkojen tuotantoon, jotka ovat erittäin ratkaisevassa asemassa minkä tahansa kuormalavan pitkäikäisyydessä ja siksi toimivat turvana toimituksellesi.
Strategisesti sijaitsemme Latviassa. Latviasta 42% on metsitetty ja korkeahartsiset havupuut sopivat täydellisesti komposiittiharkkojen valmistukseen.
Meidän edistyksellinen tehtaamme käyttää ympäristöä säästävää energiaa, jota tuotamme paikan päällä. Tehtaassa on myös Pohjois-Euroopan ainoa jatkuvatoiminen puristeteknologia.
Our advanced factory is in large part powered by sustainable energy that we generate on the spot. It also houses the only continuous extrusion technology in Northern Europe.
Baltic Block tiedot & numerot
Tehtaamme toimii 24 tuntia päivässä ja 365 päivää vuodessa
 
Tuotamme jopa 200 rekka-autollista tai 7 tuhatta m3 Baltic Block harkkoja joka kuukausi
Tuotannosta 95% menee vientiin aina 20 eri maahan maailmanlaajuisesti
Tiimi
Andis Skele
Johtaja
+ (371) 26402297
andis.skele@balticblock.com
Gatis Skele
Myyntijohtaja
+ (371) 29496996
gatis.skele@balticblock.com
Ugis Dombrovskis
Hankintapäällikkö
+ (371) 26538888
ugis.dombrovskis@balticblock.com
Gints Radzins
Tuotantopäällikkö
+ (371) 20000303
gints.radzins@balticblock.com
Kristaps Vacietis
Myynti ja logistiikka
+ (371) 22032737
info@balticblock.com
Linards Keveris
Myyntipäällikkö
+ (371) 20220165
sales@balticblock.com
Kristaps Kezis
Lämmityksen osastopäällikkö
+ (371) 28347403
kristaps.kezis@balticblock.com
Guntis Bortnikovs
Tekninen päällikkö
+ (371) 22002980
guntis.bortnikovs@balticblock.com
Guntis Polis
Laskenta
+ (371) 26130805
guntis.polis@balticblock.com
90% export
oriented
Every month, we ship more than 140 trucks of Baltic Block to destinations as diverse as Germany, United Arab Emirates, and China.
learn more
Increasing capacity
To meet demand, we are ramping up production from 6,000 to 7,000 m3 per month by adding a 5th production line in 2015.
learn more
Kiinnostuitko tuotteistamme?
Pyydä hintoja
Tilaa ilmainen näyte
Lähetä meille sähköpostia
Suunnittele vierailu meille
Lähetä meille sähköpostia
Soita meille
(+371) 220-327-37